Atletické závody v přespolním běhu

Dne 09. 10. 2008 proběhlo okresní kolo atletických závodů v přespolním běhu v Čáslavi ve Vodrantech. Žáci a žákyně naší školy se již tradičně závodů zúčastnili. Závodili v několika  kategoriích.
   V kategorii starších žákyň nás reprezentovaly: Kateřina Kratochvílová, Petra Mandovcová, Barbora Semerádová, Žaneta Perlíková, Aneta Bížová a Radka Magerová. Běžely trasu dlouhou 1500 m a jako družstvo se umístily na třetím místě. Bohužel nedokázaly obhájit loňské vítězství a unikl jim postup do krajského kola, které se konalo v Žehušicích.
    V kategorii mladších žákyň a mladších žáků závodili až na jednu výjimku (Jakub Hospodka, VII. B) šesťáci, kteří jeli na takovéto závody poprvé a začali tak pomalu sbírat cenné zkušenosti.
    V kategorii mladších žákyň soutěžily: Natálie Miláčková, Kateřina Třísková, Kateřina Antošová, Kristýna Třísková a Kristýna Kořínková. Dívky společnými silami na kilometrové trase vybojovaly osmé místo ve skupině.
    V kategorii mladších žáků závodili: Jakub Hospodka, Zdeňek Kratochvíl, Josef Velš, Daniel Doležel, Viktor Cisár a Lukáš Markovský. Chlapci běželi 1500 m a umístili se na deváté příčce ve skupině.
    Závody v přespolním běhu se pro mnohé žáky staly velkou motivací věnovat se i nadále královně sportu – atletice, učit se novým dovednostem a získávat více a více zkušeností. Proto se budeme účastnit různých sportovních akcí a těšit se z dalších úspěchů.