Den odpadů aneb Třídí vaše třída?

Na konci prosince (21.12.2010) proběhl na škole již podruhé tematický den Den odpadů. Cílem bylo, aby si žáci uvědomili, proč se odpad třídí a zda ve své třídě (škole) třídí tak, jak mají. Pozvali jsme lektory Ekokomu, kteří žáky 4. – 9. tříd proškolili. Žáci se dověděli zajímavé informace nejen o třídění a recyklaci, ale i o tom, jak to zařídit, aby odpadu vznikalo co nejméně. Deváťáci měli zvláštní úkol, který splnili na jedničku. Pro 1. – 3. třídy sami připravili program tak, aby své  mladší spolužáky pobavili a zároveň je i něco naučili.
Další aktivity: film Třídím, třídíš, třídíte?
                       hry na internetu www.tonda-obal.cz
                       vycházka po obci – stav kontejnerů
                       vyplňování pracovních listů
                       pokusy – např. Sešlápni, ušetříš atd.
                       vyhodnocení soutěže ve sběru baterií
                       plnění úkolu v projektu Recyklohraní – Vánoční koleda trochu jinak
                                                                                                                    Ing. Ludmila Kebzová