Princové jsou na draka

Začátkem června se učebna hudební výchovy jako mávnutím kouzelného proutku změnila z obyčejné třídy na divadelní sál. Touto proměnou neprošla jen učebna, ale také žáci 9.A.

Stali se z nich herci, zpěváci, tanečníci a jevištní technici. Měli tak možnost si vyzkoušet, jaké to je postavit se v kostýmu před publikum, zažít na vlastní kůži trému a vychutnat si aplaus publika.
Bravurním způsobem ztvárnili pohádku s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Princové jsou na draka.
V hlavních rolích se představili Šimon Doubek jako král, Anička Holubová v alternaci s Anetkou Holubovou v roli princezny Lenky, Alena Šrámková coby královský rádce, dvorní dámy – Adéla Chadrabová a Daniela Šonková. Bára Březinová byla členkou taneční družiny. V dvojroli vypravěče a královského ohlašovatele se střídala dvě děvčata – Nela Truksová a Marika Jeřábková. Honzu hrála Adéla Ferusová.

Vyslance draka Šestnáctihlavce ztvárnila Kristýna Ksandrová a Alice Poláková. V roli jeho bodyguardů se objevil Lukáš Karkoš a Klárka Kořínková. Lukáš se během představení stihl ještě převléknout a zahrát si druhou roli -  ospalého prince Bachachu. V roli královského kejklíře zářila Karolína Plašilová a zároveň hrála Martínka, malého kluka, který poradil králi, jak zachránit princeznu.
Techniku obsluhoval David Hanousek a kulisy připravoval Matyas Vencovský a David Šranko. Všichni zpívali a tančili za klavírního doprovodu paní učitelky Mgr. Jaroslavy Korejtkové.
Pohádkové představení měli možnost zhlédnout žáci naší školy od první až do deváté třídy.  Odměnou nám byl smích na dětských tvářích a ujištění, že v pohádkách opravdu vítězí dobro nad zlem.
                                                                                                                  Mgr. Jaroslava Korejtková