Úchvatná výstava

Dne 11. dubna 2019 se 8. třída vydala s paní učitelkou Nesnídalovou a Francovou na výstavu Leonardo da Vinci do  Žďáru nad Sázavou.

Výstava byla plná her a zábavy. Mohli jsme si vyzkoušet různé Leonardovy vynálezy – složit lidské tělo, stavět stroj z ozubených koleček, hledat rozdíly, upravit si jeho známý obraz Mona Lisa, postavit most. Leonardo totiž nebyl jen malíř, ale také architekt, anatom, přírodovědec, spisovatel… Hodně kluků skončilo v prototypu prvního tanku, kde to bylo  velmi pohodlné.
Poté byl pro nás přichystán zajímavý program: Mnich jako renesanční osobnost. Paní lektorka nás rozdělila do skupin, každá skupinka zpracovávala své téma – např. jaký byl denní režim mnichů, jak vyráběli knihy, jak bychom vybavili opata na cestu do Francie a jiné. Všichni žáci splnili připravené úkoly, které potom prezentovali.

Když program skončil, navštívili jsme obchůdek se suvenýry a občerstvili se v kavárně horkou čokoládou a zákuskem. Spokojeně jsme se vrátili domů. Moc děkujeme za krásnou exkurzi.
                                                              Pavlína Šimonková, Ondřej Vavřina,  8.třída

               fotogalerie