Jedu s přehledem

Dne 15.10.2019 absolvovali žáci druhého stupně naší školy výukový program s názvem Jedu s přehledem.

První část programu byla teoretická. Tvořila ji přednáška o bezpečném chování na silnicích. Prostřednictvím několika videí jsme se mohli přesvědčit o tom, jak je důležitá helma nebo jiné bezpečnostní prvky. Během této části si s námi povídal také lékař sloužící u záchranné služby, ten se s námi podělil o své zkušenosti.
Po obědové přestávce jsme se přesunuli na školní dvůr, kde pro nás byla připravena čtyři stanoviště se zábavnými, ale také poučnými aktivitami. Vyzkoušeli jsme si resuscitaci člověka, který nedýchá, a dokonce nám i vyhodnotili, jak byla naše pomoc účinná. Následující stanoviště se týkalo bezpečnostních prvků v autě a chování při dopravní nehodě.

Při dalších aktivitách jsme si pomocí speciálních brýlí mohli vyzkoušet, jak člověk vnímá pod vlivem drog nebo velké únavy. Nejvíce jsme si užili poslední místo, kde jsme měli možnost projet se na kole, koloběžkách a hoverboardu. Samozřejmě při použití helmy.
Tento program nás všechny přesvědčil o tom, že na sebe na silnici musíme dávat pozor. Akce se nám všem moc líbila.
                                                                               Petra Kubešová, Kristýna Tenglerová, 8.třída