Jeden den s prvňáčkem Dominikem

V květnu jsme prožili jeden školní den s prvňáčkem Dominikem. Není to obyčejný školák, ale nevidomý chlapec.

Nejen, že nám ukázal, jak pracuje během výuky, ale připravil si pro nás i zajímavé úkoly. Například jsme luštili vzkazy psané Braillovým písmem. Dalo mám to pořádně zabrat.  Zjistili jsme, že Dominik je výborný společník, který rád zpívá, sportuje a je vždy pozitivně naladěný. Mohli jsme se ho na cokoliv zeptat, vyzkoušet si jeho speciální pomůcky na český jazyk, matematiku či tělesnou výchovu. Dominiček strávil jednu hodinu i s našimi prvňáky. I toto setkání bylo úžasné.
Děkujeme jeho rodičům a paní asistence, že jsme mohli prožít báječný den a získat nové životní zkušenosti.
                                                                                 Žáci IX.A