Námořnický zápis

Čtyřiatřicet předškoláků se v pátek 6.dubna 2018 zapsalo do Základní školy ve Vrdech. Tolik námořníků dorazilo na palubu naší zápisové lodi.

Budoucí prvňáčci museli po nalodění splnit několik úkolů, aby se stali členy naší námořní flotily. Otevřeli truhlu s pokladem, nalovili námořníkům ryby, zachránili několik tonoucích večerníčkových a pohádkových postav a prokázali vytrvalost při zdolávání překážkové dráhy i trpělivost při vystřihování.  Všechny děti zápisem propluly bezpečně a se ctí a na konci si za svou píli, snahu a odvahu odnesly hned několik dárečků.  Při jejich snažení je podporovali rodiče, mnohým fandili i sourozenci. Za pár měsíců malí námořníci navštíví společně s paní učitelkou v roli kapitána ostrovy, na kterých se naučí číst, psát, počítat, pomáhat si a spolupracovat. Bude to jistě příjemná plavba.

Velkou zásluhu na bezproblémovém a klidném průběhu akce měli jako obvykle žáci a žákyně 8. a 9.tříd. Už několik týdnů před samotným zápisem se podíleli na výrobě kulis, rekvizit, kostýmů i dárků pro děti. Jejich výtvory byly nápadité a originální a jejich přístup k malým námořníkům vstřícný a kamarádský. Všichni si proto za svoje úsilí, ochotu a  práci  zaslouží velkou pochvalu a poděkování.
Všem budoucím prvňáčkům přejeme, aby se jim v 1. třídě líbilo a byli stále úspěšní.

Mgr.Jindra Chejnová

fotogalerie          Svoboda info