8.třídy v TPCA v Kolíně

Tento školní rok získávají žáci osmého ročníku v rámci předmětu volba povolání povědomí o možnostech pracovního zařazení v rámci místního regionu.

Na podzim si prohlédli provoz rodinné firmy Slévárna Losenický a porovnali výrobu skla ve Světlé nad Sázavou a v Tasicích. Zúčastnili se veletrhu středních škol a zaměstnavatelů v hotelu Grand v Čáslavi i Dne otevřených dveří SOU řemesel v Kutné Hoře. Zatím poslední akcí byla exkurze do závodu TPCA v Kolíně. Nedříve se seznámili s moderní technologií výroby osobních automobilů prostřednictvím prezentace ve školící místnosti. Nejlepším zážitkem určitě byla projížďka na elektrickém vláčku jednotlivými provozy s komentářem pana průvodce.
Tyto akce tak dají žákům daleko větší představu o možnostech výběru povolání než pouhé vyhledávání informací na internetu.
                                                Marie Kupková a Václava Nádvorníková