9.A na koncertě Symfonického orchestru hlavního města Prahy

V úterý  6.3.2018 se cílem naší cesty stalo opět hlavní město.

Tentokrát ovšem byla návštěva Prahy celkem netradiční, protože jsme nevyrazili ani za památkami, ani na divadelní představení, ale na koncert Symfonického orchestru FOK.
Jak už bývá naším zvykem, sešli jsme se v Čáslavi na vlakovém nádraží a zamířili rovnou do Prahy. Tam nás čekala ještě krátká cesta metrem a dále následovala menší prohlídka města. Na koncert jsme přišli v časovém předstihu, a proto jsme absolvovali malou procházku. Viděli jsme například Právnickou fakultu Univerzity Karlovy nebo Čechův most přes Vltavu, podél které jsme se prošli. Poté nás už čekal koncert orchestru v kostele svatého Šimona a Judy.

Interiér kostela mě příjemně překvapil. Koncert byl zahájen známou melodií z mého oblíbeného filmu Piráti z Karibiku. Členové orchestru nám předvedli, co se stane, když bude hrát pouze jeden nástroj. S postupným přidáváním nástrojů  jsme už záhy rozpoznali již zmiňovanou melodii z Pirátů z Karibiku. Dále nám orchestr ukázal, jak vypadá hraní pouze podle pokynů dirigenta, bez notového zápisu. Nejvíce mě zaujala závěrečná skladba „Ve sluji Krále hor“ od norského autora Edvarda Griega, která spočívá ve zrychlování tempa. Po představení následoval bouřlivý potlesk a rozloučení s hudebníky symfonického orchestru. Z kostela svatého Šimona a Judy jsme došli na Staroměstské náměstí, kde následoval krátký rozchod. Také jsme navštívili Václavské náměstí, kde někteří z nás nakupovali upomínkové předměty a někteří se věnovali svému občerstvení.
Návštěva Prahy a hlavně  koncertu se mi velice líbila. Bohužel nám tak trochu nepřálo počasí, ale to nemůžeme ovlivnit.
                                            
                                                                                               Tadeáš Ečer, 9.A

                 Foto