Canisterapie ve 3.třídě

V pátek 14.12.2018 zavítal do třetí třídy čtyřletý pejsek Gosh se svou cvičitelkou, která  přišla třeťáky seznámit s canisterapií.

Canisterapie je způsob terapie, která využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka. Pojem canisterapie je složen ze slov canis - pes a terapie - léčení. Dětem se moc líbilo, když čtyřnohý chlupáč předváděl svoji poslušnost při povelech. Poslušnost je jednou ze základních dovedností, kterou musí pes pro canisterapii či asistenci zvládat.  Během programu si žáci s Goshim zahráli několik her. Na začátku si společně  zacvičili. Žáky překvapilo, kolik zvládá Gosh cviků. Při štafetě probíhal Gosh  velice rychle mezi nohama dětí, a proto si zasloužil  odměnu – dobrotu od prvního žáka ve štafetě. Následovala překážková dráha, kterou tvořily spojené ruce dětí  a Gosh  je přeskakoval. Na závěr děti pobavila hra, ve které psí hrdina  posbíral všechny granule z dlaní žáků a pochutnal  si na nich.

Děti se s pejskem rozloučily velkým pohlazením a odnesly si s sebou nejen spoustu užitečných informací o pejscích, ale hlavně úsměv a radost, které zažily během chvil s canisterapeutickým pejskem.
                                                                                                         Mgr.Eva Pospíšilová