Zápis plný povolání

V pátek 7.4.2017 se na ZŠ Vrdy konal zápis budoucích prvňáčků. Každý rok se na jeho přípravě a průběhu aktivně podílejí i žáci druhého stupně, letos to byli chlapci a dívky z 8. a 9.ročníku. Tématem zápisu byla tentokrát různá povolání.

Ve vestibulu školy přivítaly předškoláky i jejich doprovod paní učitelky a pak se jich ujali žáci v kostýmech různých povolání a profesí.  Společně s nimi prošli pět stanovišť, kde budoucí prvňáci ukázali svoje schopnosti, znalosti i dovednosti. Hned v šatně narazili na dva nešikovné zámečníky,  kterým  pomáhali odemknout a zase zamknout zámek u skříňky.  U vojáků prokázali obratnost, zručnost i dobrou kondici a překážkovou dráhu zvládli naprosto s přehledem. Na dalším stanovišti narazili na rybník plný kaprů a dva rybáře, kterým se výlov zrovna moc nedařil. Ještěže tu byly děti, které rybářský prut používaly jako profíci. Díky nim byl podběrák během chvilky plný ryb.

U zedníků pomáhaly s návrhem plánků domů, poznávaly tvary a barvy. Za odměnu si pak jako dárek mohly vybrat magnetky, které pro ně vyrobili členové výtvarného kroužku. Na závěr pomohli malí předškoláci bezradným kuchařkám upéct ovocný dort a připravit zeleninový salát. Bez problémů poznávali jednotlivé druhy ovoce a zeleniny a za to dostali od vrchního kuchaře jako sladkou tečku vynikající muffin.
Zápis se letos opravdu vydařil, proběhl v klidné a příjemné atmosféře a děti i jejich rodiče odcházeli s úsměvem a plni hezkých dojmů. Velkou zásluhu na tom má 23 žáků a žákyň 8. a 9.tříd, kterým chci tímto poděkovat za jejich úsilí, vzornou přípravu a ochotu obětovat svůj volný čas a udělat něco i nad rámec svých školních povinností.
Všem budoucím prvňáčkům přejeme, aby se jim v 1. třídě líbilo a byli stále úspěšní.

                                                                                                                      
Mgr.Jindra Chejnová

                         fotogalerie          Svoboda info