Výukové programy ve 2.třídě

První výukový program s názvem Kdo to dupe v trávě proběhl dne 16.listopadu v naší třídě.

Paní lektorka vyprávěla žákům o životě ježků ve volné přírodě, dále o tom, čím se ježek živí, jaké má nepřátele, ale i jak můžeme ježkům pomoci na podzim. Děti se hravou formou naučily, jaké smysly má ježek nejlepší a čím je užitečný. Součástí programu byla výroba ježka z přírodních materiálů.
Druhý vzdělávací program zaměřený na vánoční lidové zvyky se uskutečnil  5. 12. na Kačině. Z druháčků se na chvíli stali pekaři a  pekařky a upekli si voňavé perníčky. Další aktivitou bylo poznávání lidových obyčejů, které se týkají Vánoc. Některé ze zvyků si děti i vyzkoušely. Nejvíce atraktivní byla pro žáčky výroba lodiček ze skořápek ořechů.

Oba výukové programy ze sdružení Pod horami  byly pro děti velice hezky připravené, malí šikulové zapojili při programech nejen všechny smysly, ale hlavně tvořivé ruce.
                                                                                                                  Mgr.  Eva Pospíšilová