9.A na Sněhové královně

Ani letošní rok nechyběla v programu 9.A návštěva vánoční Prahy.

Jako obvykle jsme se sešli na čáslavském nádraží a vydali se vlakem směr Praha. V divadle Minor nás čekalo zajímavé zpracování známé pohádky H. Ch. Andersena Sněhová královna. Už jsme si zvykli, že patříme v tomto divadle mezi nejstarší diváky. Jedna paní učitelka se dokonce podivovala, co že na tomto představení vlastně děláme. Ostatní děti byly mnohem mladší, ale podle našeho názoru pro ně toto pojetí  moc nebylo. Pohádka je zpracována opravdu originálním způsobem, důležitou roli v ní hraje výtvarná složka, projekce, pohyb i hudba.  Zaujaly nás pestrobarevné kostýmy, vtipný Sob, nádherně tancující baletka i senzačně ztvárněné sněhové vlny.  

Po skončení představení jsme se pražskými uličkami vydali na Staroměstské náměstí. Prohlédli jsme si vánoční strom, prošli si stánky, někteří z nás si koupili trdelník, který na vánočních trzích nesmí chybět.
Naše další kroky pak směřovaly na Václavské náměstí, kde jsme se konečně dočkali rozchodu na malé občerstvení a poslední předvánoční nákupy. Sešli jsme se tradičně u sochy svatého Václava a plni dojmů jsme se po čtvrté hodině vrátili zpátky do Čáslavi. Výlet se nám moc líbil a už teď se těšíme na další akce, které nás snad ještě v tomto školním roce čekají.
                                                                                                                            Žáci a žákyně 9.A

                 Foto