Návštěva Pražského hradu

Ve čtvrtek 20.dubna se žáci 8.B a 9.B vydali na exkurzi do Prahy. Čekala nás prohlídka interiérů Pražského hradu.

Cesta do Prahy příjemně utekla, celou dobu nás provázely sluneční paprsky. Bohužel po vystoupení z autobusu přišla nevlídná realita s téměř zimními teplotami. Po absolvování bezpečnostní prohlídky jsme se sešli s naší průvodkyní a vyrazili na Hrad. Postupně jsme prošli všechna čtyři nádvoří, dokonce zrovna dorazil na Hrad pan prezident, takže jsme viděli i fungování jeho ochranky.
Z nádvoří naše cesta vedla do krásného Chrámu sv. Víta, který je opravdu velkolepý. Tady už nám ale zimou cvakaly zuby o sebe, a proto jsme uvítali prohlídku Starého královského paláce, kde bylo o něco tepleji. Poté nás čekala ještě prohlídka Baziliky sv. Jiří a Zlaté uličky.

Průvodkyně nás během celé trasy seznamovala s historií, architekturou a především panovníky, kteří k rozvoji Pražského hradu přispěli. Cestou jsme stihli i krátkou zastávku v KFC na nezbytné občerstvení. Třebaže počasí bylo velmi chladné, exkurze se nám líbila.
                                                                                                Žáci 8. B a 9. B