8.A v černém divadle a v Náprstkově muzeu

Ve čtvrtek 25.5. vyrazili žáci 8.A na další exkurzi do Prahy.

Tentokrát nás čekalo představení  v Divadle Metro a návštěva Náprstkova muzea  afrických, asijských a amerických kultur. Jako obvykle jsme se sešli na nádraží v Čáslavi a vydali se vlakem do Prahy.  Naší první zastávkou bylo Divadlo Metro. Zde jsme zhlédli originální představení Ulice plná kouzel. Jednalo se o kombinaci prvků černého divadla, tance, pantomimy a hudby. Bylo to pro nás zase něco nového a představení se nám opravdu moc líbilo. Na konci nás pak čekala krátká ukázka techniky černého divadla a někteří diváci se na chvilku stali herci přímo na jevišti. I naše paní učitelka! Poté jsme zamířili na Betlémské náměstí do Náprstkova muzea. Cestu tam už dobře známe, protože pravidelně navštěvujeme vánoční výstavu v Betlémské kapli. Tentokrát jsme se ale vydali do areálu bývalého pivovaru a vinopalny „U Halánků“, kde se muzeum nachází.

Prohlídku jsme začali ve 3.patře, kde je umístěna stálá expozice Kultury Austrálie a Oceánie. Potom jsme pokračovali směrem dolů, v mezipatře jsme si přečetli několik zajímavostí o Vojtovi Náprstkovi a  pak už nás čekaly dvě aktuální výstavy – Lovci lebek (o historii i současnosti ostrova Nová Guinea) a Příběh Tibetu (o tibetské kultuře). Výstava byla moc zajímavá a my se zde dozvěděli spoustu nových informací. Po tradičním rozchodu na Václavském náměstí jsme se sešli u sochy svatého Václava a se spoustou nových dojmů jsme se vrátili domů. Exkurze se nám líbila, jen cestu zpět nám znepříjemnilo chování žáků jiné školy, kteří na ostatní cestující nebrali vůbec žádný ohled. Kdybychom se takhle chovali my, jeli bychom zcela určitě naposledy.
                                                                                                              Žáci a žákyně 8.A