Indiánský zápis

V pátek 15.ledna 2016 se na Základní škole ve Vrdech konal zápis do prvního ročníku. Ten letošní se nesl v indiánském a kovbojském duchu.

Ve vestibulu školy přivítali předškoláky i jejich doprovod žáci druhého stupně převlečení za indiány a kovboje a společně s nimi prošli pět stanovišť, kde budoucí prvňáci museli postupně ukázat a projevit ZRUČNOST, OBRATNOST, PŘESNOST, VŠÍMAVOST  a ROZVAHU. Hned v šatně narazili na dva mladé indiány - školní nováčky,  kterým  pomáhali odemknout a zase zamknout zámek u skříňky. U jezírka se dva rybáři marně snažili ulovit něco k večeři. Ještěže tu byly děti, které rybářský prut používaly jako profíci a chytily ryb hned několik.
Protože po rybolovu měli za sebou malí návštěvníci už dvě splněné disciplíny, zaslouženě dostali od náčelníka vlastní indiánskou čelenku a pak pokračovali v plnění úkolů.

Na dalším stanovišti poseděli chvíli u indiánského ohně a pak bravurně pomohli zařadit pomíchaná zvířátka na statek i do lesa. Společně s kovboji vyzkoušeli svoji přesnou trefu a na závěr otestovali svoji pozornost. Všímat si maličkostí je totiž pro dobrého indiána naprostá nezbytnost.
     Nakonec si budoucí prvňáčci ještě popovídali s paní učitelkou a předvedli svoje další schopnosti a dovednosti. Všichni indiáni po úspěšném zakončení mise odcházeli pomalovaní, unavení, ale šťastní, s čelenkou plnou barevných per, s indiánským totemem a dalšími dárky. Nyní už budou pouze čekat na tamtamy, které jim přinesou zprávu o jejich úspěšnosti při zápisu.
     Děkuji žákům druhého stupně, kteří svými převleky za indiány a kovboje připravili předškolákům nezapomenutelný zážitek. Dík patří také všem, kteří se podíleli na přípravě rekvizit, výzdoby i dárků pro malé indiány.
     Nezbývá než popřát všem budoucím prvňáčkům i jejich rodičům úspěšný start do první třídy!

Mgr.Jindra Chejnová

fotogalerie        Svoboda info