Šesťáci v Šiklandu

Začátkem června jsme podnikli výlet do westernového městečka Šikland (Šiklův mlýn) u Zvole nad Pernštejnem.

Cesta  autobusem  trvala skoro dvě hodiny.  Po příjezdu na místo jsme nejprve dostali  kartičku s třiceti úkoly, které jsme plnili cestou lesem do městečka. Když jsme do městečka došli, z pódia nás uvítal kovboj. Odevzdali jsme mu vyplněnou kartičku, každá třída svoji. On nás pak seznámil  s chodem městečka.  A pak už jsme se rozprchli, každý kam chtěl.  Někdo střílel z luku, jiný bloudil v zrcadlovém labyrintu, další jezdil na elektrickém býku nebo  vláčkem Union Pacific po údolí.  Líbily se nám dřevěné stavby z dob Divokého západu a stylové oblečení kovbojů a dam. Vypadali přesně tak, jak je známe z filmového plátna. Po dobrém obědě v Saloonu jsme si zasoutěžili v hádání písniček z filmů. Když soutěž skončila, šli jsme navštívit indiánskou vesnici. Krásná Indiánka Měsíční Záře ochotně odpovídala na naše všetečné otázky.

Pak jsme spěchali  na začátek hlavní části programu. Představení začalo dovednostní soutěží. Dva kovbojové soutěžili v práskání bičem, vrhání nožů a seker, ve střelbě na cíl a v chytání „dobytka“  do lasa. Program gradoval divadelní hrou, ve které hlavní hrdina doloval zlato za pomoci dynamitu (pyrotechnické efekty se nám opravdu líbily.)  Nebyl však sám, kdo toužil po zlatě, a s dvojicí zlodějů o něj svedl  souboj na život a na smrt. Vše pro něj  dobře dopadlo. Své zlato dostal zpět. Po skončení westernové show se nám ještě nechtělo jet domů. Vydali jsme se „rýžovat“ zlato. Někteří šťastlivci zlato našli a odvezli na památku návštěvy Šiklandu domů.
                                                                                                                        Žáci a žákyně 6.tříd