Okresní kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek 17.března se konalo v Kutné Hoře v Tylově divadle okresní kolo recitační soutěže, kde se sešli nejlepší recitátoři škol okresu.

Přítomni byli žáci nejen místních škol, ale i z Čáslavi, Malešova, Uhlířských Janovic, Nových Dvorů a Potěh. Naši školu reprezentovala tři děvčata – ve druhé kategorii (4.-5. třídy) Petra Kubešová, za čtvrtou kategorii (8.-9.třídy) Eliška Antošová a Adéla Rydlová.
Starší děvčata recitovala v nově zrekonstruovaných prostorách bývalé loutkové scény, nyní tzv. Malé scéně. Děvčata se vypořádala s velkým prostorem báječně a předvedla pěkná vystoupení. Petra recitovala v prostorách divadelní galerie. Menší prostory byly příjemnější, stejně tak i porota, ve které zasedla ředitelka divadla paní Veronika Lebedová a dvě herečky Iva Pilcerová a Zuzana Trnková. Petra svým vystoupením porotu zaujala a získala v konkurenci 24 účastníků zaslouženě 1.místo. To znamená i postup do krajského kola v Kolíně. Přejeme hodně úspěchů.
Děkujeme za reprezentaci školy.
Adélku obdivuji za poctivý přístup ke školním povinnostem. Rozhodla se, že i po tak náročném dni dorazí na odpolední vyučování a hned si doplní zameškané učivo.
                                                                              Mgr. Dana Kubešová