Setkání s rodilým mluvčím

Stalo se na naší škole již tradicí, že na konci školního roku trénujeme „speaking in English“ s rodilým mluvčím z New Yorku.

Pan Robert James Mastronardi se snažil skutečně rozmluvit každého. Po trošičku nesmělých začátcích se tak rozproudila příjemná diskuze, během níž se obě strany nejen vzájemně představily, ale přiblížily si své záliby, nechyběly zmínky o škole, oblíbených pokrmech a nápojích, plánech na léto a mnoho dalšího. A tak se brzy zdánlivě formální představování změnilo v živou a přátelskou besedu. Někteří žáci komunikovali úplně samostatně a bez překladu. Určitě pro mnohé děti byla tato situace zcela nová a poučná, protože naučit se mluvit cizím jazykem neznamená jen mít tři hodiny výuky týdně. Důležité je využít každé příležitosti, nebát se mluvit a to třeba i s chybami.

Úsměv na tvářích žáků svědčí o tom, že se všichni dobře bavili, a doufám, že je tato akce bude inspirovat k usilovnějšímu studiu angličtiny.
                                                                                    Good bye!
                                                                                           Mgr. Gabriela Mastronardi