Geografická exkurze do Kutné Hory

Ve středu 22.6.2016 vyrazila 8.B a část 8.A s paní učitelkou Kebzovou a paní Pecinovou na exkurzi do Kutné Hory.

Paní učitelka nám rozdala pracovní listy a mohli jsme vyrazit vstříc památkám Kutné Hory. První zastávkou byl Voršilský klášter, kde se dnes nachází  Církevní gymnázium. Poté následoval morový sloup, Kamenný dům, Kamenná kašna, chrám svaté Barbory, kaple Božího těla, Jezuitská kolej, Hrádek, Vlašský dvůr atd. Všechny památky jsme si prohlédli zvenku, zapsali odpovědi do pracovního listu. Chrám svaté Barbory jsme si prohlédli i zevnitř. Svatá Barbora je patronka havířů, proto nese chrám její jméno. Vevnitř nás uchvátili zvláště vitráže na oknech a monumentálnost chrámu. Mohli jsme vystoupit nahoru na ochoz a na balkon, to se nám také moc líbilo.

Na náměstí jsme si dali něco k jídlu a zmrzlinu a pak už jsme odešli na autobusové nádraží a vydali se k domovu.
                                                                                                   Žáci a žákyně 8.ročníku