Devítky na Kaňku

Těsně před Vánoci jsme se vydali do Kaňkovských vrchů.

Paní učitelka Veselá nás provedla svojí zahradou, kde jsme mohli vidět skalky z ruly a křídy, liány i bonsaje. Byla to nádhera. Potom jsme se vydali směrem k rozhledně Kaňk. Cestou jsme obdivovali zbytky skal a poslouchali příběhy, které se v těchto místech odehrály.  Netrvalo dlouho a ocitli jsme se u rozhledny Kaňk, kde dříve stávala hájovna. Vyšli jsme 144 schodů a měli možnost se kochat překrásným výhledem do okolí, jež nám paní učitelka detailně popsala. Cestou zpátky jsme viděli propadlou část bývalých dolů a větrací šachtu. Měli jsme krásné počasí a moc jsme si tuto naučnou exkurzi užili.

Žáci a žákyně 9.A