Vánoce ve cvičné kuchyni

Pro sedmáky, kteří  v rámci pracovní výchovy mají přípravu pokrmů, začínají Vánoce obvykle v polovině listopadu.

Stalo se již tradicí, že naši žáci připravují malou ochutnávku cukroví na slavnostní rozsvícení vánočního stromu.  V letošním roce jsme zvládli 12 druhů. Pečení jsme si užívali, protože jsme poprvé pekli v renovované cvičné kuchyni. Vyzkoušeli jsme nové horkovzdušné trouby a s úklidem nám pomáhala myčka nádobí. Nejlepší pochvalou pro každého kuchaře či cukráře jsou prázdné talíře. A protože opravdu nic nezbylo, pochvala patří všem, kteří se na pečení i prezentaci cukroví podíleli. Kuchyňka je k dispozici pro všechny žáky naší školy. Tradiční adventní pečení perníčků si vyzkoušeli také děti ze VI.A, VIII.B a IX.A.

Děkujeme za krásnou novou cvičnou kuchyň.
                                                                                                         Mgr.Marie Kupková