Lyžařský výcvik v Bedřichově

Letošní lyžařský kurz byl zkomplikovaný velice mírnou zimou. Původní lednový termín musel být kvůli nedostatku sněhu zrušen a na hory jsme odjížděli 8. února s žáky 7. tříd.

Ubytování bylo zajištěno v chatě Vermont, která je umístěna dále od sjezdových tratí. Museli jsme asi kilometr docházet, ale lyže jsme měli uložené v chatě Ludmila, která je u vleků blízko. I přes tuto komplikaci jsme byli rádi, že na nás nějaký sníh na sjezdovkách zbyl a nemuseli jsme celý týden vymýšlet náhradní program.

V sobotu po příjezdu jsme se šli podívat na závod, který se odehrával na tratích Jizerské padesátky. I my jsme se rozhodli, že se během neděle seznámíme s běžkami. Někteří žáci viděli tento druh lyžařského vybavení poprvé v životě. V neděli odpoledne jsme ale vyrazili na výlet se zastávkou na Šámalově chatě, kde všichni běžkaři dostali za odměnu pohár a čaj. Ve středu jsme navštívili rozhlednu zvanou Královka, seznámili jsme se s méně známým plemenem skotu zvaným „Limuzín“, zahráli jsme si bowling a navštívili stanici HORSKÉ SLUŽBY.V závěru týdne lyžovali i úplní začátečníci na velké sjezdovce, za což mají náš obdiv.
Moc dobře se celá parta vypořádala s běžkami a malý pohár s čajem po běžkařském výletě na Šámalovu chatu jistě přišel vhod.  V závěru celého týdne byl zorganizován závod na běžkách a ve slalomu. Poslední večer byli všichni podle výkonu oceněni sladkými odměnami nebo diplomem. Počasí se vydařilo a doufám, že se akce líbila a snad na ni budou všichni účastníci vzpomínat s úsměvem. Někdy příště HORÁM ZDAR.
                                                                          Mgr.Jana Francová