Řečtí bohové v 6.A

Opět po roce se na naší škole objevila návštěva ze starověkého Řecka. 

 

 Žáci 6.A se převlékli za bohy, sehnali si nebo vyrobili jejich atributy a na olympském zasedání se  představili  ostatním. Předem si o svém bohu či bohyni vyhledali informace, sestavili krátký životopis, namalovali obrázek. Na svůj úkol se zodpovědně připravili a předvedli svoji fantazii a tvořivost.
Výpravu bohů vedl jako obvykle Zeus doprovázený svou manželkou Hérou, královnou nebes a ochránkyní manželství.  I letošního zasedání se zúčastnili ti nejznámější bohové a bohyně: krásná Afrodita, Poseidon se svým trojzubcem, Athéna ozdobená šperkem v podobě sovy, Hermes ve svém okřídleném klobouku, Deméter se snopem obilí či Hefaistos s nezbytným kladivem.

Bohyně Artemis si ani letos nezapomněla svůj luk, Hygieia  hada a misku, Áres zase své zbraně. Hestia opatrně manipulovala s ohněm, zatímco Dionýsos dodržoval pitný režim a soustavně upíjel ze svého poháru. Nechyběli zde ani bůh podsvětí Hádes a vládkyně tajemných sil Hekaté. Bohužel i v letošním roce ukázali někteří bohové svou sebestřednost, nebrali ohledy na ostatní a při zasedání vyrušovali. Neměli by jít příkladem? Jinak se návštěva vydařila a už se těšíme na shledanou zase za rok.
                                                                                      Mgr. Jindra Chejnová

                                 fotogalerie