Výlet za Bárnym

V pondělí 5. května jsme v 10 hodin vyrazili na exkurzi do Obory Žleby a za fretkou Bárnym, kterého naše škola adoptovala.

Bárny je dvouletý sameček fretky domácí. Exkurze se zúčastnily třídy  9.B a 6.A  se svými třídními učitelkami. V oboře nás uvítala bývalá žákyně naší školy, která nás provedla celým areálem. Nejdříve nám představila a ukázala nějaké druhy ptáků, které zachránili, byl tam např. orel mořský, orel bělohlavý, poštolka obecná, sokol stěhovaný. Potom nám ukázala bílé jeleny a vyprávěla o  jejich chovu. Dále jsme viděli divoká prasata, vodní ptáky, kozy, krkavce, supy atd.

Byli jsme už nedočkaví a chtěli se na námi adoptované zvířátko podívat. Konečně jsme dostali pokyn a mohli jsme jít za Bárnym. Je roztomilý, ale má jednu vadu –  trochu páchne. Udržet fretku tak, aby neutekla, není jednoduché. Míša Zolman se nebál a vzal tento úkol na sebe.   S Bárnym jsme se vyfotili, pohladili si ho a už musel zpátky do výběhu. Naše pozornost se pak obrátila ke krásné malé lištičce Elišce. Je jí asi měsíc a je moc roztomilá. Ovšem slečna průvodkyně nám řekla, že až vyroste, bude vypadat jako normální dospělá liška. Nějak nás to zarazilo, neuvědomili jsme si, že vyroste.
Potom jsme se šli rozloučit s Bárnym, zahráli si na hřišti a okolo splavu a zámku jsme došli na náměstí. Chtěli jsme si dát zmrzlinu, ale měli zavřeno. Takže jsme si skočili akorát do místní večerky pro nanuky. Když jsme se najedli a napili, vyzvedl nás autobus a jeli jsme zpátky do školy.
                                                   Žáci a žákyně   9.B a 6.A