Exkurze - AVE Čáslav
zahradnictví STARKL a HORTIS

Ráno 3. 12. 2014 jsme v 8:00 jeli autobusem do Čáslavi na skládku AVE.s.r.o. odpadové hospodářství Čáslav.

Provázela nás paní Vančurová v pěkné oranžové bundě. Vzala nás na třídicí linku, kde se třídí plasty a papír. V tu chvíli třídili plast.
Protože jsme měli vyplňovat pracovní list, dozvěděli jsme se i další informace – kam se vytříděný plast a papír vozí a co se z něj vyrábí. Zajímalo nás také, co všechno se na skládku vozí a odkud se to vozí. Je to vlastně skládka nebezpečných odpadů a kromě plastu a papíru se zde ukládá komunální odpad, bioodpad a nebezpečný odpad. Sváží se z okruhu 80 až 100 km od Čáslavi.

Od AVE jsme jeli do zahradnictví STARKL a HORTIS, abychom nasáli vánoční atmosféru a nakoupili vánoční ozdoby, květiny a svíčky. Do školy jsme se vrátili na poslední hodinu.

Žáci a žákyně 7.A a 7.B