Exkurze - Vlašim - 5. a 7. třídy

Exkurze-Vlašim 28.5 2013.

Když jsme ráno přišli do školy, netušili jsme, jaký krásný, ale náročný výlet nás čeká. Ráno kolem půl osmé jsme se sešli před školou. Přijel autobus a my jsme nastoupili. Jeli jsme asi hodinu, než jsme dorazili do cíle. Po několika krocích jsme došli k ParaZOO. Nejdříve to vypadalo jako zverimex, ale když jsme vešli, uvítala nás paní průvodkyně, která nám řekla pár zajímavostí a také nám vysvětlila, proč je to PARAZOO – záchytná stanice pro poraněná a zdomácnělá zvířata. Potom nás zavedla do srdce celé ZOO. Viděli jsme například malé kačenky, rysa ostrovida, dravce, ale nejvíce nás zaujaly vydry, od nich jsme se nemohli odtrhnout.

Společně s námi cestovali i sedmáci, kteří v Podblanickém ekocentru měli jiný program. Pracovali v rámci výukového programu Můžete nám pomoci? Ve skupinách vytvářeli příběhy zvířat, hledali pravděpodobné příčiny přítomnosti zvířat v záchranné stanici a potom je porovnávali se skutečností. Dozvěděli se, co dělat při nálezu poraněného zvířete, v kterých případech je lepší nepomáhat i jak se dá zbytečným zraněním a strádání zvířat předcházet. Další program jsme měli už společný. Potom jsme zavítali do zámeckého parku.   Zámecký park byl krásný, ale bohužel jsme ho nestihli projít celý.   
Na chvíli jsme měli rozchod na náměstí. Poté jsme nastoupili do autobusu a vyrazili k hoře Blaník. Autobus nás vysadil u lesa, odkud jsme šli po červené značce naučnou stezkou k rozhledně. Cestou jsme se zastavovali u informačních tabulí. Někde byly i interaktivní úkoly, které jsme si v rámci čekání na opozdilce vyzkoušeli. Na vrcholu jsme si nejdříve koupili občerstvení, a kdo chtěl, mohl vyšlápnout na rozhlednu. Blaník měl 107 příkrých schodů, ale zdolali jsme jej. Byl tam nádherný výhled a popisky nám ukazovaly, kam se právě díváme.           
Okouzleni krásou jsme šli po cestě dolů k autobusu, který nás odvezl zpět ke škole.
Tento výlet se nám moc líbil!
                                                                                         Žáci 5. třídy

                         fotogalerie 5. třída                  fotogalerie 7. třída