První setkání deváťáků s prvňáčky

Tak už jsme zde opravdu nejstarší. Na jedné straně pěkná představa, na druhé straně před námi stojí velké rozhodování, co budeme dělat dál. Hlavně nám ale pro letošní rok připadá úkol postarat se o prvňáčky. Proto jsme se za nimi hned 4. září vydali, abychom si zde každý našli toho svého svěřence. A protože žáků první třídy je víc než nás, připadli na některé deváťáky hned dva prvňáčci. Nesli jsme každému malý dárek, který jsme vyrobili už na konci června, a přemýšleli jsme, jak si je vlastně rozdělíme. Naši malí kamarádi ale vše rozhodli za nás, protože se bez ostychu začali přiřazovat sami. Poté jsme měli prvňáčkům ukázat školu. Byli jsme docela překvapeni, jak se s námi začali hned bavit, a někdy to docela vypadalo, že vedou oni nás. První setkání bylo velice krátké, a proto už přemýšlíme, nad čím se zase brzy uvidíme.
                                                                                                   Žáci 9. ročníku