Křest knihy Putování
prostorem a časem

27. ledna se v Kutné Hoře v Tylově divadle konal křest knihy Putování prostorem a časem. Ta vznikla z materiálu, který byl nashromážděn v rámci stejnojmenného projektu, kterého se zúčastnila i naše škola. Jelikož se v tento den u nás na škole konal zápis prvňáčků (s provázením po škole deváťáky), zúčastnili se křtu jen někteří z nás. Celkem nás ze školy přijelo 15.  Paní učitelky Kebzová a Nádvorníková a 13 žáků. Velmi nás potěšilo, že do divadla dorazil i náš host – kronikář obce, pan Josef Moravec.
     Začátek akce se trochu opozdil, čekali jsme, až přijedou školy z Krkonoš. Když konečně všichni dorazili, usadili jsme se v sále divadla a začala prezentace fotodvojic. Každá ze 14 zapojených škol si vybrala jednu fotodvojici, která jim přišla nejzajímavější, měla nějaký příběh. My jsme si vybrali fotodvojici Parku Míru, resp. Svobody. Aleš s Natálkou se předvedli jako dobří řečníci, z míry je nevyvedly ani otázky moderátora.
     Poté byla zahájena vernisáž výstavy. Otevření se zúčastnili nejen žáci a učitelé, ale i zástupci škol, obcí a města Kutné Hory. Tato výstava je putovní a doputuje i k nám do školy.
     Každá škola s sebou přivezla  tři  vytištěné fotodvojice. Nevěděli jsme proč, ale pak nám to došlo. Žáci z ostatních škol měli za úkol je správně přiřadit. Zároveň probíhalo i občerstvení – pizza, chlebíčky, pití.
     Nakonec následoval křest knihy. Všechny školy měly za úkol přivézt vodu z jejich nejbližší řeky, potoka, či rybníka. Právě tato voda se použila na křest. Byli nám také představeni všichni, kteří se podíleli na tomto projektu a na  vydání  knihy. Po křtu každý dostal tričko s logem projektu a onu knihu, která nemá konec. Zato má dva začátky, je totiž oboustranná.
     Do školy jsme se vrátili s pěknou vzpomínkou na poslední setkání v rámci projektu Putování prostorem a časem, který probíhal tři roky.
                                                                Gabriela a Pavla Církvovy