Logická olympiáda

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

ŽÁCI TEST VYPLNÍ INDIVIDUÁLNĚ:

Harmonogram soutěže:

Základní kolo proběhne pro
kategorii A: žáci prvního stupně základních škol  (3. – 5. třída) ve dnech 1.– 7.října 2019
kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8.- 14.října 2019
kategorii C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 15.– 21.října 2019
kategorii MŠ, A1, A2: mateřské školy a 1. a 2. ročník základní školy ve dnech
22.- 28.října 2019

V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 15 minut pro kategorii MŠ, 20 minut pro kategorii A1 a A2, 30 minut pro kategorie A a B a 35 minut pro kategorii C, takže je možné jej řešit během jedné vyučovací hodiny. Nejlepší řešitelé  z kategorií A, B a C postoupí do krajských kol. Nejlepší řešitelé z kategorie MŠ ve vybraných okresech postoupí do okresních kol. Soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují jen základní kolo a nepostupují do krajských kol.

1.listopad 2019: krajská kola pro kategorii A, B a C

V tento den proběhnou ve všech krajích prezenční krajská kola. Nejlepší řešitelé postoupí do finále.

11.listopad 2019: okresní kola pro kategorii MŠ

okresní kola v kategorii MŠ zajišťují partneři soutěže:

Svět vzdělání, z. s. a Základní škola a mateřská škola
Čtyřlístek, s.r.o., Uherské Hradiště a ZŠ Karla Čapka v Praze
ZŠ Čtyřlístek - Uherské Hradiště
Svět vzdělání - Prostějov, Brno, Ostrava, Opava, Pardubice, Břeclav, Olomouc, Svitavy
ZŠ Karla Čapka, Kodaňská, Praha - Praha 1

25.listopad 2019: finále v Míčovně Pražského hradu